Barvy, styly a dekorace

Vánoční výzdobou se většina z nás začne zabývat až začátkem adventu. Designéři se však nad tím, jak bude vypadat náš sváteční obývák, zamýšlejí podstatně dříve.

Platí, že trendy se tvoří zhruba dva roky předem a na festivalech se objevují rok před platnou sezónou. Jinak tomu ne ani v případě vánočních dekorací, které se objevují na největším evropském vánočním veletrhu Christmasworld.

Ten se tradičně koná ve Frankfurtu nad Mohanem začátkem roku. Už koncem tohoto ledna se tedy vyprofilovaly nejvýraznější styly, které se letos ucházejí o místo ve vaší domácnosti.

Zda se rozhodnete pro svou tradiční a léty ověřenou klasiku, nebo dáte šanci novinkám, je pochopitelně na vás. Chcete-li však vyzkoušet nové trendy, můžete se inspirovat právě těmi, které nabídl Christmasworld.

Tento styl připomíná staré italské paláce. Dominuje v něm broušené sklo a křišťál, syté barvy a dekorace, které evokují historii.

Pokud vás styl oslovil, můžete směle kombinovat luxusní a syté barvy jako je zlatá, purpurová, tmavá zelená či akvamarinová.

Z materiálů zase trend nejlépe naplní sklo, perly, mramor, luxusní krajky nebo „ekonomické“ napodobeniny těchto materiálů. Pokud budete chtít dát těžké dekoraci trochu vzdušnosti, nebojte se využít květin, peří či exotických listů.

Hravost a rozmanitost se jako koncept objevuje již řadu let. Jemně, radostně a mírumilovně působící trend je často doplňován designérskými kousky a dekoracemi, které evokují popkulturu.

Dominantní tóny jsou růžové, citrónové, mandarinkově oranžové a azurově modré. Mezi nové motivy tohoto trendu patří ptačí vzory, jemná pírka, něžné květinové dekorace či motivy motýlů.

Materiály nemusí být honosné a luxusní jako v předchozím stylu. Kromě jemného skla a plastu můžete využít také drobné perličky či korálky, fólii, drobná zrcátka a flitry.

Zatímco v posledních letech se jednoduchost vánočních dekorací spojovala především se skandinávskými prvky, příští rok se minimalismus ponese v duchu Japonska a jeho estetiky.

Na první pohled strohé a mužské, ve skutečnosti však velmi harmonické a klidné dekorace barevně sjednotíte přírodními a zemitými barvami jako bílá, šedá, bordó a černá.

Používejte sklo, kámen i dřevo, jemné a úsporné textilie, kvalitní přírodní papír a jako výzdobu se nebojte použít jednoduchou ikebanu.

Discover

Sponsor

Latest

Praktické rady, jak co nejefektivněji zařídit garsoniéru

Malá výměra nemusí vždy znamenat nepohodlí. Obytný prostor garsonek je sice menší ve srovnání s jednopokojovým či dvoupokojovým bytem, ​​ale pokud správně...

Otec mi dal do života tuto jednu dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

Klára odjakživa toužila po obrovské rodině. Šťastném manželství bez problémů, dětech, které se na ni budou moci spolehnout a matce a otci,...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní...

Hydratační tělové máslo pro krásu z medu a kokosového oleje

Na sociálních sítích naleznete spoustu nápadů na domácí kosmetiku, která využívá složky z chladničky. Některé však odborníci na kůži neschvalují. Přinášíme vám...

Šatník vévodkyně se mění

Vévodkyně recyklujeO vévodkyni Kate Middleton je už dlouho známo, že ze svého šatníku vytahuje starší kousky a v recyklaci oblečení jde příkladem....