DomůBydleníBarvy, styly a dekorace

Barvy, styly a dekorace

Vánoční výzdobou se většina z nás začne zabývat až začátkem adventu. Designéři se však nad tím, jak bude vypadat náš sváteční obývák, zamýšlejí podstatně dříve.

Platí, že trendy se tvoří zhruba dva roky předem a na festivalech se objevují rok před platnou sezónou. Jinak tomu ne ani v případě vánočních dekorací, které se objevují na největším evropském vánočním veletrhu Christmasworld.

Ten se tradičně koná ve Frankfurtu nad Mohanem začátkem roku. Už koncem tohoto ledna se tedy vyprofilovaly nejvýraznější styly, které se letos ucházejí o místo ve vaší domácnosti.

Zda se rozhodnete pro svou tradiční a léty ověřenou klasiku, nebo dáte šanci novinkám, je pochopitelně na vás. Chcete-li však vyzkoušet nové trendy, můžete se inspirovat právě těmi, které nabídl Christmasworld.

Tento styl připomíná staré italské paláce. Dominuje v něm broušené sklo a křišťál, syté barvy a dekorace, které evokují historii.

Pokud vás styl oslovil, můžete směle kombinovat luxusní a syté barvy jako je zlatá, purpurová, tmavá zelená či akvamarinová.

Z materiálů zase trend nejlépe naplní sklo, perly, mramor, luxusní krajky nebo „ekonomické“ napodobeniny těchto materiálů. Pokud budete chtít dát těžké dekoraci trochu vzdušnosti, nebojte se využít květin, peří či exotických listů.

Hravost a rozmanitost se jako koncept objevuje již řadu let. Jemně, radostně a mírumilovně působící trend je často doplňován designérskými kousky a dekoracemi, které evokují popkulturu.

Dominantní tóny jsou růžové, citrónové, mandarinkově oranžové a azurově modré. Mezi nové motivy tohoto trendu patří ptačí vzory, jemná pírka, něžné květinové dekorace či motivy motýlů.

Materiály nemusí být honosné a luxusní jako v předchozím stylu. Kromě jemného skla a plastu můžete využít také drobné perličky či korálky, fólii, drobná zrcátka a flitry.

Zatímco v posledních letech se jednoduchost vánočních dekorací spojovala především se skandinávskými prvky, příští rok se minimalismus ponese v duchu Japonska a jeho estetiky.

Na první pohled strohé a mužské, ve skutečnosti však velmi harmonické a klidné dekorace barevně sjednotíte přírodními a zemitými barvami jako bílá, šedá, bordó a černá.

Používejte sklo, kámen i dřevo, jemné a úsporné textilie, kvalitní přírodní papír a jako výzdobu se nebojte použít jednoduchou ikebanu.

- Reklama -spot_img