Podzim nejlépe vystihuje hygge. Jak si v tomto stylu zařídit bydlení?

S prodlužujícími se večeři a chladným počasím přichází období, kdy trávíme stále více času doma. Ani pandemická opatření nenahrávají společenskému životu mimo naše obydlí. Ale to nic. Máme alespoň možnost zútulnit si domov.

V tomto období je ideální „obléknout“ jej do podzimních barev. Útulnost je v podstatě synonymem dánského konceptu pro spokojený život, který Dánové nazývají hygge.

Nápady na podzimní dekorace (12 fotografií)
Jedná se o malé radosti, které přinášejí Dánům teplo do duše, příjemný pocit pohody. Patří sem maličkosti jako svíčky, intimní večery v úzkém kruhu blízkých lidí, u krbu, při dobrém čaji, kávě nebo víně a jídle.

K hygge patří i tlumené a zemité barvy a nejvíce si tuto filozofii bytí a žití Dánové vychutnávají právě na podzim, kdy s nimi spolupracuje i příroda a touha po útulnosti a teple domova roste. Vytvořte si doma podzimní atmosféru i vy.

Krása v detailech
Tu správnou podzimní atmosféru si vytvoříte různými dekoracemi. Dýně, šípky, listy, koblihy, sušená výzdoba z přírody – to vše k tomuto období určitě patří.

Útulnou atmosféru interiéru doplní i různé svíčky a svícny, jejichž jemné světlo vytvoří příjemné prostředí k relaxaci.

K uvolnění pomohou i různé vonné směsi či oblíbené potpourri – směs sušených rostlinných materiálů, které pěkně voní a plní také dekorační funkci.

Materiály
Trendem mezi textily je aktuálně tkanina zvaná „teddy“. Připomíná kožešinu plyšového medvídka.

Minulý rok ji bylo možné spatřit například na měkkých kabátech a aktuálně se dostává i do interiérového designu.

Pozornost si ptají teplé a měkké materiály. Praktické a zároveň estetické je jejich kombinování – pleteniny s různými velikostmi oček, tlusté deky, plyš. Vhodné je vše, do čeho se máte chuť zachumlat.

Světlo ve správné intenzitě
Originálním doplňkem se stávají svítidla potažená textiliemi. Na podzim jsou stylová jednobarevná stínítka, například ze sametu a opět v zemitých, tmavších barvách nebo metalické kousky.

V čele trendů zůstanou i bílá stínítka ve tvaru koulí, ale jejich podstavce a konstrukce budou mít geometrické tvary.

Podzimní náladu a pocit pohodlí přinese tlumené světlo, více svítidel se světlem menší intenzity vhodně rozmístěných po místnosti, aby jí dodala intimitu.

Bude v ní kralovat pohodlná kontinentální postel se saténovým ložním prádlem a komfortní křeslo, na kterém si budeme moci odpočinout přes den. A to vše v uklidňujících, neutrálních barvách.

Discover

Sponsor

Latest

Podzimní interiér čtyřikrát jinak: Vytvořte si hřejivý domov

Když se venku ochladí, přirozeně nás to táhne pod hřejivé deky, náš hmat přitahují teplé a měkké materiály. Toužíme po komfortu v...

Jeden přitažlivější než druhý

Vzpomněli byste si, kolik herců už hrálo legendárního agenta 007 a který z nich se objevil v největším počtu bondovek, zabil nejvíce...

9 beauty triků pro dokonalé líčení

Chcete, aby vaše líčení vypadalo přirozeně a vaše pleť byla svěží a působila jste jako kdyby ani nejste moc namalována? Zkuste tyto...

Šikovná Janka má práci snů. Jak se dostala do hollywoodské produkce filmů?

Začněme od začátku. Jak se dívka, která studuje v Nitře žurnalistiku, dostane do Spojených států? Studium tam není sice nemožné, ale poměrně...

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu...