Praktické rady, jak co nejefektivněji zařídit garsoniéru

Malá výměra nemusí vždy znamenat nepohodlí. Obytný prostor garsonek je sice menší ve srovnání s jednopokojovým či dvoupokojovým bytem, ​​ale pokud správně rozmístíte nábytek a použijete vhodnou kombinaci barev, iz malého prostoru vykouzlíte dojem většího bytu.

Masivní jídelní stůl a množství židlí garsonce nesvědčí. Dříve než se zabydlíte, zvažte prodej nepotřebného.
Za vydělané peníze si do bytu pořídíte mnohem vhodnější ak prostoru šetrnější kusy nábytku.

Bez ohledu na to, kolik metrů čtverečních máte k dispozici, místnost lze vždy rozdělit na denní a noční oddechovou zónu.

Do denní rozhodně patří kuchyň, jídelní stůl, židle či pracovna. V noční části si vystačíte s postelí a noční lampičkou.

Denní a noční část je dobré rozdělit například regálem s knihami nebo jinými doplňky.

Případně můžete regál využít i jako odkládací prostor pro vaše šatstvo. K oddělení prostoru můžete použít také vysoké rostliny s hustým porostem.

V každém případě orientujte noční část s postelí co nejdál ode dveří, ať rozházené peřiny neudřou návštěvě hned do očí.

Prostor, ve kterém budete trávit většinu svého času (denní část), by měl dýchat vaší přítomností.
Dekorativními prvky ukážete návštěvě svou osobnost, vkus a budete mít blíže slovu „domů“.
Jednotvárnost světlých barev narušíte stále zelenými rostlinami.
Ani obrazy na stěnách vám nezaberou žádné místo.

Jak a kde ušetřit prostor
Jídelní stůl či pracovna
Mohutný stůl nahradí rozkládací, který přes týden využijete jako malou pracovnu ao víkendu bez problémem pohostí i návštěvu. A tím ušetříte peníze za koupi dalšího nepotřebného kusu nábytku.

Místo ke spaní
Namísto postele kupte raději rozkládací gauč. Zajímavým řešením do garsonky je také sklápěcí postel spojená s policovým úložným prostorem nebo sklápěcí manželská postel, která přes den zůstává složená a téměř neviditelná (v prostoru vypadá jako skříň).

Při výběru nábytku nezapomínejte také na odkládání věcí. Pokud si i přes řady známých plánujete pořídit postel, zkuste se poohlédnout po rozkládací.

Perfektně skryje nepotřebné sezónní oblečení, deky či náhradní ložní povlečení. Stejně dobře poslouží vysoké skříně.

To, že jste nižšího vzrůstu, ještě neznamená, že nemůžete vlastnit vysoký nábytek. Do nejvyšších skříní či poliček uložte věci, které používáte nejméně.

K věcem se snadno dostanete malými schůdky, které můžete v době nepotřebnosti využít i jako stojan pod květináče.

Optické zvětšení
Věděli jste, že prostor lze také zvětšit opticky? Chcete-li nebo potřebujete vytvořit světlé a vzdušné prostředí, u malby sahejte po světlých jemných tónech.

Bílou nic nezkazíte, ale využít můžete všech barev, které odrážejí světlo. U oken se vyhněte těžkým nepropustným závěsům. Nábytek vybírejte spíše světlejší než tmavý.

Chybí vám barvy? Nebojte se, sterilitu prostředí oživíte vhodnými doplňky. Pokud se nebojíte experimentovat, klidně využijte také zelenou, žlutou či červenou barvu dekorací.

Zrcadlení
Malý prostor pomůže opticky zvětšit také strategicky umístěné zrcadlo.
Pokud jste se konečně rozhodli osamostatnit a patříte k lidem, kteří si říkají: „to se jednou sejde“, než začnete vybalovat, přetřiďte si krabice.

Oblečení můžete darovat a málo používané spotřebiče také. Zredukováním množství věcí, které vlastníte, si usnadníte zařizování vašeho nového bytu.

Discover

Sponsor

Latest

Otec mi dal do života tuto jednu dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

Klára odjakživa toužila po obrovské rodině. Šťastném manželství bez problémů, dětech, které se na ni budou moci spolehnout a matce a otci,...

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc...

Podzimní interiér čtyřikrát jinak: Vytvořte si hřejivý domov

Když se venku ochladí, přirozeně nás to táhne pod hřejivé deky, náš hmat přitahují teplé a měkké materiály. Toužíme po komfortu v...

Barvy, styly a dekorace

Vánoční výzdobou se většina z nás začne zabývat až začátkem adventu. Designéři se však nad tím, jak bude vypadat náš sváteční obývák,...

Talentovaná Tamara Kramar: Pomoc otce odmítla, podaří se jí prorazit

Maroš Kramár se nedávno objevil ve společnosti své exmanželky a tří dětí. Rodina drží pohromadě i přes rozvod. Přestože se zdálo, že...