Šest způsobů, jak si doma vytvořit letní atmosféru

Letní interiéry se vyznačují několika společnými znaky. Jsou minimalistické, využívají zejména tlumené zemité barvy, hodně bílé, která prostor provzdušní a otevře a přírodní materiály, zejména pak dřevo.

Takový prostor pak už jen stačí dozdobit jemnými letními květy, ale postačí také zelené větvičky a pokojové rostliny.

Hmatatelné teplo
Tento trend přináší teplo a kombinuje barvy západu slunce s květinovou levandulí – jeden z největších barevných trendů tohoto ročního období. Mísí se v něm růžové odstíny s terakotou a umbra.

Využijte přírodní materiály, jako jsou hlína a kámen, zemité odstíny a vytvořte si tak rustikální interiér, který supluje hřejivou roli slunce během zamračených dní.

Exotické rostliny
Máte-li rádi barevnost, toto je ideální trend pro vás. Dovolit si můžete také tmavší barvy, barevné květinové motivy na tmavém podkladu, smaragdovou zelenou či tmavě modrou.

Nebojte se kombinovat vzory na doplňcích spolu s většími kusy nábytku nebo využijte živé rostliny, například táhlé druhy, které pokryjí větší plochu stěn.

Jsou trendem iv letošní letní sezóně. Chcete-li dosáhnout atmosféry připodobňující dovolenou u moře, do místností zakomponujte právě bílou a modrou barvu, dřevo zabarvené bílou a přirozeně zelené rostliny.
Drobné doplňky z ratanu, skla či mědi dodají prostoru atmosféru luxusu. Komfort přidají textilie, například objemné světlé závěsy.

Letní koktejl
Osvěžující ovocné a bylinkové limonády nebo barevné drinky patří zejména k létu. Namíchat si je můžete i doma a pochutnat si na nich na balkoně nebo na zahradě.

Letní šťavnatost můžete navodit nejen obsahem sklenicí, ale také jejich vzhledem. Toto léto budou trendem motivy exotického ovoce, oblíbený bude například ananas. Tento motiv můžete využít jako zvláštní dekoraci, sklenice nebo jako potisk na textiliích.

Návrat etna
Nazvěme to jakkoli – boho či etno. Patří stále k oblíbeným stylům v interiérovém designu. Je dostupný, mnoho doplňků v tomto stylu si můžeme vytvořit vlastnoručně a dosáhneme ho jednoduše.

Počítají se i tkané koberce po babičce, mnoho kombinací materiálů a textilií, drobné světelné řetězy zavěšené na stěně či stropě a minimalistické kusy nábytku. Tento styl skvěle vynikne například na balkoně či terase.

Letní romance
Tento trend reprezentují zejména květiny. Spousta květin. Tento styl se hodí zejména do prostoru ložnice, kde si můžeme díky většímu soukromí dovolit i více experimentování.

Pro navození letní bezstarostné atmosféry využijte zejména něžné motivy květin třešní nebo odstíny, které jsou pro romantickou náladu typické jako růžová, červená, světle modrá či bílá.

Discover

Sponsor

Latest

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk.

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní...

Jak snadno a rychle vytvořit párty atmosféru?

Metalický dekorChystáte-li pro hosty speciální stolování, zakomponujte do něj metalické prvky. Trendem je aktuálně zejména měděná. Dodává prostoru, v tomto případě stolu,...

Čtyři jednoduché postupy, jak poskládat ubrousky na vánoční stůl

Postup na plochý vánoční stromekPřehledný fotopostup vás krok za krokem přivede k pěknému stromku, který zkrášlí sváteční stůl. Jak...