Šest způsobů, jak si doma vytvořit letní atmosféru

Letní interiéry se vyznačují několika společnými znaky. Jsou minimalistické, využívají zejména tlumené zemité barvy, hodně bílé, která prostor provzdušní a otevře a přírodní materiály, zejména pak dřevo.

Takový prostor pak už jen stačí dozdobit jemnými letními květy, ale postačí také zelené větvičky a pokojové rostliny.

Hmatatelné teplo
Tento trend přináší teplo a kombinuje barvy západu slunce s květinovou levandulí – jeden z největších barevných trendů tohoto ročního období. Mísí se v něm růžové odstíny s terakotou a umbra.

Využijte přírodní materiály, jako jsou hlína a kámen, zemité odstíny a vytvořte si tak rustikální interiér, který supluje hřejivou roli slunce během zamračených dní.

Exotické rostliny
Máte-li rádi barevnost, toto je ideální trend pro vás. Dovolit si můžete také tmavší barvy, barevné květinové motivy na tmavém podkladu, smaragdovou zelenou či tmavě modrou.

Nebojte se kombinovat vzory na doplňcích spolu s většími kusy nábytku nebo využijte živé rostliny, například táhlé druhy, které pokryjí větší plochu stěn.

Jsou trendem iv letošní letní sezóně. Chcete-li dosáhnout atmosféry připodobňující dovolenou u moře, do místností zakomponujte právě bílou a modrou barvu, dřevo zabarvené bílou a přirozeně zelené rostliny.
Drobné doplňky z ratanu, skla či mědi dodají prostoru atmosféru luxusu. Komfort přidají textilie, například objemné světlé závěsy.

Letní koktejl
Osvěžující ovocné a bylinkové limonády nebo barevné drinky patří zejména k létu. Namíchat si je můžete i doma a pochutnat si na nich na balkoně nebo na zahradě.

Letní šťavnatost můžete navodit nejen obsahem sklenicí, ale také jejich vzhledem. Toto léto budou trendem motivy exotického ovoce, oblíbený bude například ananas. Tento motiv můžete využít jako zvláštní dekoraci, sklenice nebo jako potisk na textiliích.

Návrat etna
Nazvěme to jakkoli – boho či etno. Patří stále k oblíbeným stylům v interiérovém designu. Je dostupný, mnoho doplňků v tomto stylu si můžeme vytvořit vlastnoručně a dosáhneme ho jednoduše.

Počítají se i tkané koberce po babičce, mnoho kombinací materiálů a textilií, drobné světelné řetězy zavěšené na stěně či stropě a minimalistické kusy nábytku. Tento styl skvěle vynikne například na balkoně či terase.

Letní romance
Tento trend reprezentují zejména květiny. Spousta květin. Tento styl se hodí zejména do prostoru ložnice, kde si můžeme díky většímu soukromí dovolit i více experimentování.

Pro navození letní bezstarostné atmosféry využijte zejména něžné motivy květin třešní nebo odstíny, které jsou pro romantickou náladu typické jako růžová, červená, světle modrá či bílá.

Discover

Sponsor

Latest

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat...

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní...

Otec se chvíli po rozvodu s mámou okamžitě oženil: Toto mi ukázalo, že za tím není nic víc než mužské ego

Lenčin otec to s mámou měl už delší dobu nahnuté. Neustálé hádky, nedorozumění ve společnosti, osočování a vzájemné obviňování se táhly už...

Robotický vysavač dokáže ušetřit spoustu času: Jak vybrat ten správný?

Řešením je robotický vysavač. Toto zařízení je navrženo tak, že za ideálních podmínek udělá všechnu práci za vás. Ušetří vám tak energii...

Dvě kamarádky rozjeli mezi prvními cukrárna s koláči pro celiatiky. Jejich dobroty si zamilovali i lidé bez intolerancí

Jak byste se čtenářům představili?Voláme se Nina a Tímea, známe se už několik let. Poznali jsme se na cvičák na tréninku se...